t Global_Mapper_16_GIS_OFERTA_KARTOGRAFIA_NAWIGACJA_GPS

Global_Mapper_16_GIS_OFERTA_KARTOGRAFIA_NAWIGACJA_GPS

Idź do spisu treści

Menu główne

GlobalMapper on your desktop

Film udostępniony przez Blue Marble Geographics
prezentujący nową opcję w Global Mapper v.16
-
kontrolowany lot w zobrazowaniu 3D -

Witamy na polskiej stronie informacyjnej oprogramowania karto-GIS-LIDAR
GlobalMapper - aktualnie
v. 16.1 / styczeń 2015.
*   *   *
logowanie, rejestracja = zbędne
informacje = ogólnodostępne
założenia = edukacyjne / upowszechnianie wiedzy
aktualizacje = ASAP...
po lewej stronie:HotLinki do ważnych materiałów i informacji
cała reszta : na górnej belce w rozwijanych oknach tematycznych
Kontakt: na dolnym banerze każdej strony...

ZAPRASZAMY / WELCOME
> English

Odwiedzili nas - od dn. 5.12.2011

Last updated / Ostatnia aktualizacja:
April 01 st 2015 / 17:00 GMT


 
Państwowa Służba Hydrogeologiczna
IKAR - Przegladarka map
Krajowy Zarzad Gospodarki Wodnej
Geoportal IKAR - szybki podglad
Mapy WIG org
Geoportal.gov.pl - Skorowidze
 
 

NASA - WorldWind
All World Resources in one place
Skyline Globe

Hot ! Hot ! Hot !

GlobalMapper 16.1 - released !!!

Styczeń 2015 / January 2015
*   *   *
Lots of new Features and Options !!!
3D flight and HD flight filming !!!
Much NEW
LIDAR functionality !!!
Scripting !!!
What's New v. 16.1
WinXP - Setup v. 16.1
and NEW still comming !!!

Attention: All NON PL native speakers: PLS use Google Online Translator in order to translate this site on the fly. You are Welcome !

Global Mapper , the world's best GIS mapping software, welcomes you to our community
Used by thousands of GIS and mapping professionals, Global Mapper is more that just a mapping utility, it is a comprehensive GIS mapping software package. Global Mapper has built in functionality for: distance and area calculation,
raster blending, feathering, spectral analysis and contrast adjustment, elevation querying, line of sight calculations, cut-and-fill volume calculations. Global Mapper also has many more capabilities like image rectification, contour generation from surface data, view shed analysis (including Fresnel) from surface data, watershed delineation, terrain layer comparison (including differencing), and triangulation and gridding of 3D point data! Repetitive tasks can be accomplished using the built in scripting language or comprehensive batch conversion functionality. Continual new releases based on customer's request (sometimes daily) adding powerful new GIS and mapping features.
The Global Mapper Team welcomes you to join our friendly community of over 30,000+ GIS professionals and mapping enthusiasts who are experiencing the power of Global Mapper.
If you are new to Global Mapper, please take a moment to learn more about Global Mapper, download a trial, or buy it now.

*   *   *

Drodzy Goście tej strony,

Nie zapraszalibyśmy Państwa na tą stronę, po to aby marnować Wasz czas. Wręcz przeciwnie - pragnęliśmy upakować w tym serwisie tak dużo wiedzy praktycznej  i ogólnej związanej z tematem, jak tylko się da...  Aby zasięgnąć opinii o tym, do czego - z racji autorstwa - my sami nie mamy już obiektywnego dystansu, posłaliśmy ją znajomym i zaprzyjaźnionym, aby powiedzieli nam jak ją odbierają...?  Z tych informacji płynie jeden podstawowy wniosek... Na tą stronę nie da się po prostu "wpaść jak po ogień".... Aby wyciągnąć z niej jakąś korzyść - niestety trochę trzeba poczytać, a przede wszystkim wyłapać "niebieskie" linki, które prowadzą wprost do zasobów, które udostępniamy, które udostępnili inni, których wyszukanie zajęło nam "trochę czasu", abyście Państwo sami nie musieli już szukać po omacku... Znajdziecie tu liczne galerie zrzutów ekranowych oraz przykłady prezentujące efekty pracy z GlobalMapper. W kolejnych działach - specyfikacje programu, samouczki w formatach PDF, jak również filmyprezentujące sposób pracy z programem oraz rozwiązanie konkretnych zagadniń. Korzystajcie więc do woli z tej okazji...

*   *   *

Witamy na ekranie programu Global Mapper
- w jego odsłonie
- v 16.1 / opublikowanej w Styczniu 2015 r.

  • Polska strona programu poświęcona jest gromadzeniu i upowszechnianiu materiałów dotyczących tego niezwykle prostego w obsłudze narzędzia, wyposażonego w tak wiele funkcji, które umożliwiają efektywne przeglądanie i pracę na danych GIS - (wektorowych i rastrowych, obrazach SAT oraz danych modelu wysokościowego terenu), korzystanie z serwerów WMS, WFS, WMTS, TMS, WCS,  w tym definiowanie własnych serwerów, modelowania danych przestrzennych, importowanie, konwersję, eksport do orgomnej ilości formatów stosowanych współcześnie w GIS. Jest także świetnym narzędziem do nawigacji GPS i prowadzenia prac terenowych przy aktualizacji opracowań kartograficznych.

  • Global Mapper jest doskonałym narzędziem do kalibracji (nadawania georeferencyjności) mapom skanowanym i obrazom SAT, a także do bezpośredniej nawigacji GPS po tych mapach w terenie, zatem do prac terenowych, aktualizacji treści map, do offroad-u i wycieczek w "nieznane" po mapach współczesnych oraz archiwalnych... Kalibracja przebiega intuicyjnie, zaś liczba punktów dostosowania (GPC) jest nieograniczona, dzięki czemu kalibracja jest kompletna i precyzyjna.

  • Gromadzimy tu nie tylko informacje o samym programie, ale i wiedzę przydatną i potrzebną z zakresu GIS, kartografii, topografii, nawigacji GPS, którą będziemy się dzielić, uczyć i podpowiadać mniej doświadczonym.

  • Z czasem tematów będzie przybywać. Jednym z nich napewno będzie geo-tagowanie fotografii pochodzących z aparatów bez wbudowanego urządzenia GPS. Jest to tym bardziej interesujące, że Global Mapper potrafi lokalizować na mapie zdjęcia opatrzone tagiem pozycji geograficznej, gdzie zdjęcie wykonano.

  • To nie wszystko. W prosty sposób możemy "dopiąć" do wybranych punktów na mapie - teksty, obrazy oraz linki internetowe, które zostaną zapisane, aktywowane i wykonane przy każdym kolejnym uruchomieniu danego opracowania.

  • Służymy także Supportem w sytuacjach, gdy napotkacie Państwo problemy techniczne.

  • Kontakt e-mail pod linkami w stopce stron.  Zapraszamy

*   *   *

Water Level on 3D Path Profile
Water Level visible on the 3D Path Profile
Ekran powitalny GlobalMapper

Aktywny Ekran powitalny GlobalMapper w wersji PL -
z otwartym oknem "Download Online Imagery
" prezentującym bogatą listę predefiniowanych serwerów WMS...
Lista może być dowolnie rozbudowana i modyfikowana przez Użytkownika tworząc spersonalizowane centrum zasobów wykorzystywanych w codziennej pracy operatora.

  • Ekran Global Mapper - z pobranymi z serwera WMS danymi wysokościowymi SRTM dla terenu Polski i Europy Środkowej. Zastosowano model kolorystyczny odwzorowania wysokości - wg SRTM NETGIS PL. Funkcją Find Address utworzono punkt dla lokalizacji WARSZAWA, mapę pokrywa siatka UTM/WGS84 z odstępem co 1 stopień. Po prawej u góry otwarte okno Configuration - z aktywną zakładką Projection, w której wybrano ustawienia dla: odwzorowanie, strefa, jednostki powierzchniowe (metr), oraz parametry odpowiadające UTM/WGS84.

PS. Usiłowaliśmy zamieścić  krótkie INFO na temat GlobalMapper na naszej rodzimej Wikipedii, aby rozpowszechnić wiedzę o tym genialnym, choć znanym tylko nielicznym oprogramowaniu.  Dodajmy - dostarczanym w ułamku ceny programów, które upowszechniły się w świadomości studentów i użytkowników instytucjonalnych... Zauważcie - jak wiele jest tam dostępnych artykułów zlinkowanych z ESRI, ArcInfo, ArcView, Manifold, a nawet spotkacie opis OziExplorera... Tym czasem nasze info o GlobalMapper zostało natychmiast zdjęte !!! i uznane za materiał "reklamowy"... Nie znajdziecie więc na Wikipedii PL żadnej wzmianki o tym niezwykłym programie, o tym, że nie musicie wydawać kroci na programy monopolizujące światowy GIS, bo GlobalMapper jest doskonałym i wszechstronnym narzędziem, prostym, intuicyjnym i z dnia na dzień coraz bardziej zaawansowanym... Pracuje w nim cała rzesza kartografów tworzących mapy spotykane na rynku, wykorzystują uczelniane pracownie na wydziałach kartografii, pracują uczelnie amerykańskie, instytucje, służby ochrony przyrody - ale dla polskiego użytkownika to oprogramowanie wciąż jest "tajemnicą", sprawdźcie to Sami...

*   *   *

Wsparcie Technicze: Nigdy dotąd nie spotkaliśmy oprogramowania, którego Autor pracowałby w podobny sposób jak Mike Childs - autor GlobalMapper. Kilkugodzinne opóźnienie wynikające z różnicy czasu strefowego - to czas reakcji na zadane pytanie, problem, usterkę !!! Mało tego, jeżeli Użytkownik stwierdził, że brakuje mu pewnej funcji - Mike tworzy ją i dodaje do programu, najpóźniej w ciągu kilku dni. Tak powstała w Globalu funkcja Exportu GeoTIF w zadanej docelowej skali i rozdzielczości ! Odtąd wszystko, nad czym pracujemy może być wyeksportowane jako w pełni georeferencyjna, kartometryczna mapa TIF i wykorzystana w innym oprogramowaniu nie będącym GIS ! Podobnie powstała funkcja Water Rise - umożliwiająca hipotetyczne podniesienie poziomu wody w stosunku do wprowadzonego i obowiązującego wektora np. wody 20-letniej, czy podobnego. Otwiera to drogę do szybkiego generowania symulacji zalewowych, tak przydatnego w analizie powodziowej. W ten sposób powstała również opcja Multi Patch Profile - umożliwiająca zobrazowanie na jednym ekranie wielu przekrojów pionowych terenu wzdłuż wyznaczonych wektorów - przykładowo - co 1 km długości rzeki, lub podobnie. Wersja 14.00 przyniosła rozbudowane funkcje analityczne zbiorów LIDAR, zaś wkrótce (Mike nad tym pracuje) - Analiza Solar Radiation.

*   *   *

Are You intended to purchase the latest GlobalMapper release - now 15
Zamierzasz kupić najnowszą wersję
15 Global Mapper ?
Please contact with:
http://www.geox.geo.pl/  http://www.geox.geo.pl/informacje
*****

free counters

NOTE: To all parties concerned - PLS be notified and informed that it is my own and private site created in order to collect and share basic information regarding all subjects mentioned in page headers. This site is non-profit. All tutorials and slideshows were created by us. However some articles were published on the Internet by various users and private site owners. In almost all cases I've received their permission to collect, publish, link and redirect to/from this site to the source sites. In some cases I've received materials by means of e-mail from different users. Therefore if someone discovers that their authorship has not been mentioned or if someone doesn't agree to keep an particular material to be published on the site - please let me know. And the IMPORTANT thing is: Both Global Mapper and GeoX, who kindly host my web site - have nothing to this site content, and the sole responsibility in every cases is only mine. Thanks - DTPsystem

*   *   *

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego