Menu główne:

GlobalMapper_PL_EN


Idź do treści

Mapy online

LINKI

Ponieważ GlobalMapper umożliwia skalibrowanie praktycznie każdej mapy rastrowej, i to nie tylko w oparciu o jej układ odniesienia i odwzorowanie, lecz również metodą przenoszenia punktów charakterystycznych występujących na mapie kalibrowanej i mapie wzorcowej - np. każdej innej mapie topograficznej uprzednio właściwie skalibrowanej zgodnie z jej charakterystyką - zacznijmy może tą Linkownię do MAP od strony http://www.mapywig.org/, która udostępnia doskonałe skany map historycznych terenów Polski - zarówno wykonanych przez kartografów pruskich, austryjackich czy carskich, ale przede wszystkim udostępniającą niemalże pełne pokrycie terenu doskonałymi niegdyś i wciąż cenionymi mapami Wojskowego Instytutu Geograficznego (WIG). Mapy te niosą treści, których już dziś próżno szukać na mapach współczesnych - stanowią więc ważną dostępną nić powiązania współczesności z naszą narodową historią. Skalibrowanie tych map, a następnie nawigacja po nich w terenie może więc być bardzo pouczająca.
Tam również :
Wojskowa mapa topograficzna Polski, Ukraina, Russia

ATLAS MAP KOLEJOWYCH - Dosyć trudno byłoby "przypadkiem" natrafić na tą wyjątkową stronkę poświęconą kolejnictwu. Podpowiedział nam ją Marek Zieliński z www.mapywig.org, więc skrzętnie przekazujemy tą informację dalej wszystkim zainteresowanym "drogami żelaznymi"... Poszperajcie tutaj, nie pożałujecie, a może nawet zostaniecie zaskoczeni... A dla niecierpliwych kolejny link z tego tematu KOLEJOWA TOPLISTA...

ARCHIWUM MAP ZACHODNIEJ POLSKI - zaś o samym PROJEKCIE Autorzy piszą tak "Zadaniem internetowego Archiwum Map Zachodniej Polski jest bezpłatne, szerokie udostępnianie wysokiej jakości kopii map archiwalnych. Szczególne miejsce zajmuje wśród nich niemiecka mapa topograficzna w skali 1:25000, cechująca się wysoką szczegółowością i dokładnością.

Celem nadrzędnym jest stworzenie pomocy naukowej, przydatnej w badaniach nad historią regionalną, urbanistyką i rozwojem przestrzennym, a także w dziedzinach szczegółowych, jak np. historia kolejnictwa, hydrologii czy komunikacji. Mapy historyczne zawierają też cenne informacje dotyczące przemian krajobrazu, przyrody, rolnictwa i leśnictwa, stosunków wodnych, a więc cech, będących w orbicie zainteresowań wielu różnych dziedzin nauki, takich jak ekologia, ekonomia czy geologia.

Zbiór map służyć ma także szerokiej rzeszy miłośników krajoznawstwa i turystyki, a przez to przyczynić się do popularyzacji wiedzy o historii regionów. Może też być nieocenioną pomocą w popularnych ostatnio badaniach genealogicznych.

Inicjatorem przedsięwzięcia jest grupa miłośników historii i kartografii z Poznania. Ma ono charakter całkowicie niekomercyjny, a wszystkie materiały zamieszczone w Archiwum przekazane zostały nieodpłatnie przez osoby prywatne oraz instytucje państwowe. (...)

Tamże, aby się nie rozdrabniać i ułatwić poruszanie się w gąszczu tych odnośników - kolejne "przekierowania"...


LINKI WWW:

*
Archiwalne Mapy Pomorza Gdańskiego
* Arciwum Map Wojskowego Instytutu Geograficznego - (była kiedyś taka stronka, ale się zmyła, chyba że ktoś wie gdzie teraz jest, pod jaką nazwą i adresem... ?)
*
III. katonai felmeres - mapy austrowęgierskie 1:200 000
*
Posselt Landkarten - różne mapy niemieckie i skorowidze - strona w j. niem. The Empire of Germany from 1782 r.
*
Stare Mapy Krakowa - Fajna strona pana Adama Śmiałka - i jest tam "tego" sporo...

LINKI FTP:

*
mapy.ziomal.org - serwer Superstefana - w.g. nas, to miejsce to jest "MUST" dla każdego ściągacza... / poniżej listing...
*
gps.rybnet.pl - serwer grupowy grupy pl.rec.gps UWAGA: Z tego linku dostęp nieco "kapryśny", proponujemy więc dojść tam przez ( Archiwum Map Zachodniej Polski) i dalej w ich linkowni. Tą drogą działa sprawnie... A jak się już tam dostaniecie to ... do katalogu "maps"...Archiwalne Mapy Pomorza Gdańskiego - Niekomercyjna składnica przedwojennych map topograficznych ( mapy.eksploracja.pl) MISJA STRONY: „Archiwalne mapy Pomorza Gdańskiego” to projekt, którego celem jest:

* Zapewnienie powszechnego i darmowego dostępu do zbioru skanów archiwalnych map Regionu Gdańskiego oraz sąsiednich regionów
* Zdigitalizowanie i zabezpieczenie arkuszy map, które są szczególnie cenne z uwagi na ich wartość historyczną i naukową.
* Doprowadzenie do zjednoczenia zbiorów archiwalnych map, które są obecnie rozproszone wśród państwowych instytucji i kolekcjonerów prywatnych
* Stworzenie bazy skanów archiwalnych map topograficznych, która mogłaby zostać wykorzystana w celach naukowych przez lokalne ośrodki naukowe (Geograficzne Systemy Informacyjne)
* Popularyzowanie aktywnej formy poznawania historii Regionu poprzez wykorzystywanie archiwalnych map w systemach GPS
* Udostępnienie przedwojennych publikacji naukowych z dziedziny kartografii i geodezji.

Dlaczego powszechny dostęp do archiwalnych map regionu jest tak ważny?

Każda mapa jest pewnego rodzaju pamięcią przestrzeni. Współczesne mapy odwzorowują nasze aktualne otoczenie w którym żyjemy. Natomiast mapy archiwalne stają kluczem do historii, jak i do przyszłości. Kluczem do historii, gdyż ukazują nam przestrzeń istniejącą kilkadziesiąt/kilkaset lat temu. Kluczem do przyszłości - gdyż dzięki analizie archiwalnych map możemy przewidywać przyszłe zmiany komponentów środowiska przyrodniczego [ rzeźba terenu, stosunki hydrologiczne, szata roślinna ]

Zainteresowanie archiwalnymi materiałami kartograficznymi z roku na rok jest coraz większe. Archiwalne mapy stają się przewodnikiem dla turystów odbywających "podróże w przeszłość". Podróżując z palmtopem z GPS w którym jest zarejestrowany skan przedwojennej mapy, można na nowo odkrywać zapomnianą przestrzeń. Z archiwalnymi mapami nie rozstają się poszukiwacze skarbów. Na dawnych mapach poszukują oni dawnych karczm, nieistniejących już osad na miejscu których można znaleźć przy użyciu wykrywacza metali wiele interesujących przedmiotów. Z archiwalnych map korzystają miłośnicy historii. Z kartograficznych źródeł mogą wydobyć informacje, których próżno by szukać w książkach.

Wzrost zainteresowania archiwalnymi mapami wykorzystują głównie firmy zajmujące się sprzedażą reprintów map [ Topmap, Marpress ]. Oferują one bardzo bogaty zbiór map, któremu obecnie nie dorównuje żaden niekomercyjny projekt. Jednak koszta uzyskania map z komercyjnych zbiorów sprawiają, że z map archiwalnych korzysta stosunkowo niewielka grupa odbiorców.

Projekty niekomercyjnego udostępniania archiwalnych map borykają się z licznymi problemami związanymi ze skanowaniem zbiorów, jakością oferowanych map oraz miejscem serwerowym. Częściowo jest to spowodowane brakiem środków finansowych na utrzymanie serwera i gromadzenie zbiorów. Jednak poważniejszym problemem jest brak zrozumienia idei darmowego udostępniania archiwalnych map wśród przedstawicieli państwowych instytucji i kolekcjonerów map. W przypadku instytucji posiadających zbiory archiwalnych map często występuje "syndrom psa ogrodnika". Jedne instytucje nie udostępniają zbiorów do skanowania zasłaniając się regulaminem, w którym jest napisane iż skanowanie może być wykonywane tylko przez firmę XXX za cenę trzykrotnie wyższą od rynkowych. Chlubnym wyjątkiem jest tu Instytut Geografii Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wojewódzki Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Gdańsku, z którymi to współpraca przebiegała bardzo pomyślnie.

Aby nie mieszać Wam w głowach powielając NIEPRZEBRANE ilości doskonałych linków - wejdźcie wprost do
LINKOWNI na tej stronie. Tam jest wszystko ! W sumie blisko 80 pozycji.
Wymienimy szczególnie jednak pewien odnośnik:
MAPSTER

MAPSTER to jednolite środowisko integrujące zbiory kartograficzne opublikowane na różnych stronach internetowych. Do projektu należą trzy internetowe składnice map:

* Archiwalne Mapy Pomorza Gdańskiego
* Archiwum Map Wojskowego Instytutu Geograficznego 1919 - 1939
* Archiwum Map Zachodniej Polski

Jeśli szukasz dawnych, archiwalnych map Polski - dobrze trafiłeś. Mapster to serwis, w którym zebraliśmy
linki do tysięcy map archiwalnych, opublikowanych na różnych stronach internetowych. Mapster nie posiada własnych map, jest jedynie uporządkowanym zbiorem odnośników do wysokiej jakości skanów. Nie gromadzimy map o marnej jakości, na których niewiele widać - tylko użyteczne, wysokorozdzielcze skany. MAPSTER oferuje też rewelacyjne interaktywne INDEXY dostępnych map naniesione na mapę Polski i terenów przyległych. Nie można tej strony pominąć !

Kontynuujemy linkowanie do serwerów oferujących mapy oraz do linkowni, które odnaleźliśmy w sieci:

1.
Mapy Polski i Świata - ( TU) -
Dziękujemy
Kartografowi ze strony : http://cartographica.webpark.pl/ za trud włożony w zebranie i opublikowanie tych linków !!! Piękne i rzadko spotykane jest Motto tej strony, w krótkich zwięzłych słowach prezentujące jej misję:
"Ten serwis ma pomóc wszystkim tym, ktorzy przeczesują Internet w poszukiwaniu map, planów, zdjęć lotniczych i satelitarnych. Linki tu zamieszczone są wynikiem moich poszukiwań. Miałem wtedy kłopoty ze znalezieniem konkretnych map i planów. Denerwowały mnie strony komercyjne i reklamowe, na które przypadkiem wpadałem. Strony tego serwisu nie porazają grafiką. Ich celem jest szybkie ładowanie, byś mogł po chwili przeskoczyć w interesujące Cię miejsce.
Mam nadzieję, że to wszystko komuś się przyda." - Kartograf

A poniżej jedynie sygnalizujemy, jakie bogactwo odnośników tam na Was czeka -

* * *

POLSKA

http://www.pilot.pl/ - interaktywna mapa Polski
http://www.mapserwer.pl - interaktywna mapa Polski
http://www.mapapolski.pl - interaktywna mapa Polski
http://www.neokart.pl - interaktywna mapa Polski (+ kilka planow miast)
http://www.mapadm.gliwice.pl - interaktywna mapa Polski (+ ciekawe informacje)
http://www.imagis.waw.pl - administracyjna mapa Polski (wojewodztwa i powiaty - bitmapy do sciagniecia)
http://republika.pl/mojamapa - mapa wojewodztw z podzialem na powiaty (ciekawie rozwiazana)
http://www.gridw.pl/raport_pl/caly/rys14.htm - mapa uzytkowania ziemi w Polsce
http://www.pgi.waw.pl/mapy/ - mapy geologiczne Polski (indeksy arkuszy)
http://www.strony.wp.pl/wp/brozbar7/pol.html - mapa Polski z 1943 roku
http://republika.pl/cartography/.f9RbsprV2WpfRThbfT/.mapy_ws_10.html - fragmenty map Szczecina i okolic
http://www.pomorze.mao.pl/mapy/ - ogolna mapa Pomorza
http://www.mapy.gory.pl - kilka map: mapa powiatu sadeckiego i oswiecimskiego, Wolina i Jastarnii
http://republika.pl/tkprabka/mapy.htm - mapy Rabki i okolic (bitmapy)
http://republika.pl/interwierzbnik/pliki/ilustracje_historyczne.htm - mapy historyczne Starachowic i okolic
http://www.roztocze.stalwol.pl/Roztocze/Html/mapy.htm - numeryczne mapy Roztocza
http://www.maplook.pl/ - polski serwer map
http://www.kki.net.pl/~gory/ - mapy szlakow gorskich (Tatry i Karkonosze)
http://alproj.itt.pl/kartografia - mapki Tatr i wielkopolskiego (bitmapy) - nastawieni na sprzedaz
http://strony.wp.pl/wp/mapa-bpn - mapa Babiogorskiego Parku Narodowego
http://www.kamienna-gora.pl/htm/index.htm - mapka okolic Kamiennej Gory
http://www.karkonosze.info.pl/mapy/index.htm - mapy szlakow karkonoskich i plany miast regionu
http://www.polwysep.pl/mapy-01.shtml - mapa Powiatu Puckiego
http://republika.pl/bajaczyk/index1.htm - mapka Slowinskiego Parku Narodowego
http://www.bukowa.px.pl/mapa/index.html - mapka Puszczy Bukowej
http://www.e-mapa.pl - interaktywna mapa Polski i Europy
http://w3.am.lodz.pl/ld/mapy/ - mapki Lodzi i okolic
http://pc69.wbc.lublin.pl/Mineraly/Mapy/ - mapy wystepowania mineralow w Polsce
http://www.lasypanstwowe.gov.pl/mapy/ - mapa obszarow lesnych Polski
http://www.republika.pl/padam/mapy/okolice.html - mapa Szczecinka i okolic
http://www.mazury.enet.pl/mapy.html - mapa Warmii i Mazur (bitmapa)
http://www.republika.pl/nsol/mapy/mapy.html - stara mapa Nowej Soli (bitmapa)
http://www.z-ne.pl/mapy.php - mapki Tatr Polskich, plan Zakopanego
http://mapa.wyspa.pl/ - mapa Wyspy Sobieszewskiej
http://www.wir.most.org.pl/ - rowerowa mapa Warszawy
http://www.gddp.gov.pl/Zima_Html/ruch.htm - mapa warunkow ruchu na terenie Polski
http://meteo.ids.pl/pchmiel/okol_ol.htm - mapa okolic Olecka (bitmapa)
http://www.rozan.hg.pl/mapy/index.php - mapy okolic Rozana
http://149.156.142.12/weggor/wg/mapa.htm - mapa Wegierskiej Gorki
http://piast.wodip.opole.pl/opolszczyzna/gminy/kluczbork/kujakowice/mapy/mapa3.htm - mapka okolic wsi Kujakowice - kolo Kluczborka
http://www.powiat.klodzko.pl/mapy.htm - mapy powiatu klodzkiego (bitmapy)
http://www.wroclaw.pl/plan/mapa.htm - rewelacyjna fotomapa Wroclawia
http://www.uhc.lublin.pl/mazury/lot.htm - kilkanascie ciekawych zdjec Mazur
http://www.zambrow.pl/galeria/zlotu - zdjecia Zambrowa
http://republika.pl/matdom - zdjecia z przelotu nad Kochanowicami
http://republika.pl/formarek - Gdansk i Sopot z lotu ptaka
http://www.samper.pl - kilka zdjec Warszawy z lotu ptaka
http://www.gorzyce.phg.pl/zp2001.htm - zdjecia lotnicze okolic Gorzyc z okresu powodzi
http://www.wawel.krakow.pl/l_wawel.htm - zdjecia lotnicze Krakowa
http://www.mialdun.geo.kortowo.pl - zdjecia lotnicze Olsztyna
http://www.geosystems.com.pl - mozna wytargac kilka zdjec marnej jakosci
http://www.gorpol.krakow.pl/przyroda/beskidy/beskid.html - zdjecia lotnicze Beskidow
http://rose.man.poznan.pl/~jabies/twierdza_poznan/fort_winiary/zdj5.htm - zdjecia lotnicze fortu Winiary w Poznaniu
http://tomekw.px.pl/lwowska/satelita.htm - zdjecia i mapki ulicy Lwowskiej w Warszawie
http://www.krakow.pl/fotogaleria/lotnadkr.php - kilka zdjec Krakowa

SWIAT

http://main.amu.edu.pl/~zbzw/glob/glob1.htm - "galeria globow"
http://www.weltkarte.com/karten.htm - bogaty serwis map (bitmapy)
http://www.lib.utexas.edu/maps/ - doskonaly zbior map z calego swiata !!!
http://www.expedia.co.uk/pub/agent.dll?qscr=mmfn - wyszukiwarka map
http://plasma.nationalgeographic.com/mapmachine/plates.html - interaktywna mapa swiata
http://www.lonelyplanet.com/destinations/ - mapy calego swiata
http://www.topozone.com/ - bardzo bogaty zbior map calego swiata
http://www.geographynetwork.com/ - zbior map calego swiata
http://strony.wp.pl/wp/odon5/mapa1.htm - polityczna mapa swiata
http://geography.about.com/library/maps/blindex.htm?PM=ss11_geography - atlas map świata
http://www.gisdatadepot.com - ciekawy portal z mapami
http://gheos.com/atlas/ - bardzo ciekawy portal geograficzno-podrozniczy - mapy, plany, oraz wiele innych rzeczy
http://mappoint.msn.com/map.aspx - mapy swiata
http://www.edu.vernet.pl/kartografia/strona/podst.htm - strona poświęcona kartografii, kilka map do ściągnięcia (bitmapy)
http://www.mapinfo.pl/mapy - kilka map (bitmap), ale raczej sa nastawieni na sprzedaz...
http://republika.pl/bobit/ - mapy gornicze
http://www.census.gov/geo/www/maps/CP_MapProducts.htm - bogaty serwer map
http://uk2.multimap.com/ - mapy calego swiata
http://mapindex.nos.noaa.gov/ - wyszukiwarka map
http://www.weatheronline.co.uk/ - mapy pogody calego swiata
http://www.mapzones.com/home.php - mapy panstw swiata

http://meteo.ids.pl/nasa/zdjecia.htm - bogaty zbior zdjec satelitarnych (z indeksem alfabetycznym)
http://sunsite.berkeley.edu/AerialPhotos/vbzj.html#index - rewelacyjne zdjecia lotnicze San Francisco i okolic
http://www.eurimage.com - bardzo interesujacy zbior zdjec satelitarnych i lotniczych
http://www.imagenet.com/ - zdjecia lotnicze z calego swiata
http://terraserver.homeadvisor.msn.com - bardzo dobry serwis, duzo ciekawych zdjec z USA i nie tylko
http://www.spotimage.fr - zdjecia satelitarne
http://www.si-eu.com - lotnicze i satelitarne zdjecia Europy
http://www.sat.dundee.ac.uk/ - kilka zdjec satelitarnych Europy
http://www.soltau.de/start/luftbilder/bilder/index.html - Soltau (Niemcy) z lotu ptaka
http://rsd.gsfc.nasa.gov/rsd/ - obrazy, mapy i inne rodzaje wizualizacji danych ze zdjec lotniczych, satelitarnych i innych zrodel
http://www.spaceimaging.com/gazette - baza zdjec satelitarnych calego swiata
http://www.multimap.com/photoinfo.html - kilka zdjec lotniczych Londynu
http://sunsite.berkeley.edu/AerialPhotos/index.html - zbior kilkunastu linkow do zdjec lotniczych USA

http://www.stadtplan.net/ - niemiecki portal z planami miast
http://www.mapy.cz/ - plany miast czeskich
http://www.media-cartes.fr/site_US/town_plans.htm - kilka planow miast zagranicznych
http://www.chez.com/dubaipolonia/mapa/dubaimap.htm - plan Dubaju
http://www.globtroter.pl/mapy/ - plan Limy
http://www.tatry.sk/Mapy/mc.html - plany miast Slowackich Tatr
http://www.tatry.net/mapy/ - mapki tatrzanskich szlakow na Slowacji
http://www.bcn.es/guia/bcnpicc.html - bardzo dobry plan Barcelony
http://www.amsterdam.nl/e_map/e_map.html - plan Amsterdamu
http://www.fsz.bme.hu/hungary/budapest/cgi-bin/search - plan Budapesztu
http://www.budapeszt.infinity.waw.pl/mapy/budapeszt.html - plan Budapesztu
http://www.hel.fi/english/services/traffic/maps.html - plany Helsinek
http://www.luxembourg-city.lu/vdl/html/plans/index.html - plan Luxemburga
http://www.paris.org/Maps/ - plany Paryza (rowniez stare)
http://www.uktravel.com/londonmap.asp - plan Londynu
http://www.roma2000.it/z4.html - plan Rzymu
http://dcpages.ari.net/Tourism/Maps/?link=fd - plan Waszyngtonu
http://www.askmaps.com/006/ - plany miast: Londyn, New York, Praga, San Francisco, Wieden do drukowania
(polecam tlumaczenia polskiej wersji !)
http://www.polska.ru/pl/moskwa/mapa.html - mapy Moskwy
http://www.vpti.vladimir.ru/engl/city/map.html - plan miasta Wladimir (Rosja)
http://www.suputnyk.site.pl/dopobrania.php?kategoria=mapy - schemat kijowskiego metra (bitmapy do sciagniecia)
http://www.cape-town.net/html/home.html - plan Cape Town (RPA)

* * *

AFRYKA

http://www.lib.utexas.edu/maps/africa.html - bogaty zbior map Afryki
http://www.zambezi.com/main.html - mapy Zimbabwe, Zambii, Bostwany
http://www.globtroter.pl/mapy/ - mapy rejonow Syrii i Tanzanii (bitmapy)
http://wiem.onet.pl/wiem/003abc.html - mapa Egiptu (bitmapa)
http://www.cape-town.net/html/home.html - mapy RPA
http://poloniamozambik.tripod.com/Polish_Geografia_Mapy.htm - mapy Afryki

AMERYKA

http://www.lib.utexas.edu/maps/americas.html - bogaty zbior map obu Ameryk
http://canada.gc.ca/canadiana/map_e.html - mapy Kanady
http://t-w.virtualave.net/imgs/map.jpg - mapa Gwatemali (bitmapa)
http://www.costaricamap.com/ing/maps.html - mapa Kostaryki z powiekszeniem poszczegolnych regionow
http://www.peruforless.com/peruinfo.htm - mapa Peru (bitmapa)

AUSTRALIA

http://www.lib.utexas.edu/maps/australia.html - bogaty zbior map Australii i Oceanii
http://www.auslig.gov.au/ - bogaty serwis map Australii
http://serwis.australia.w.interia.pl/geograf.htm - mapy Australii (bitmapy)

AZJA

http://www.lib.utexas.edu/maps/asia.html - bogaty zbior map Azji
http://www.lib.utexas.edu/maps/middle_east.html - bogaty zbior map Azji Mniejszej
http://www.stosunki.pl/mapy/afganistan.html - mapy Afganistanu + plany miast (bitmapy)
http://www.vic.com/nepal/maps.html - mapy Nepalu
http://www.lungta.cz/zemepis/tibmapy.htm - mapy Tybetu


EUROPA

http://www.lib.utexas.edu/maps/europe.html - bogaty zbior map Europy
http://www.media-cartes.fr/site_US/maps_France.htm - mapy Francji
http://www.sanday.ch - rewelacyjna mapa Szwajcarii
http://www.globtroter.pl/mapy/ - mapy kilku panstw i plany miast (Anglia, Austria, Chorwacja, Dania, Francja, Holandia, Litwa,
Portugalia, Słowenia, Szkocja, Węgry, Włochy - bitmapy)
http://www.mapy.cz/ - mapy Czech
http://www.tmapserver.com/ - interaktywna mapa Czech i plany czeskich miast
http://mapy.atlas.sk/ - interaktywna mapa Slowacji
http://mapy.atlas.sk/aquariusnet/win_map.asp - mapa Slowacji
http://strony.wp.pl/wp/kacper1916/mapy.htm - mapy Slowacji (bitmapy)
http://www.pieniny.sk/mapy/mapy.html - mapki slowackich Pienin
http://www.slovenskyraj.sk/mapy/mapy.html - mapki Slovenskego Raju + plany miast
http://www.tatry.net/mapy/ - Slowackie mapy Tatr
http://www.ktel.org - mapy Krety i Grecji
http://chro1.republika.pl/maps.htm - mapy Chorwacji i plany miast chorwackich
http://www.republika.pl/eskapadanord/mapa.htm - mapa Norwegii i Szwecji
http://um1.tmt.tele.fi/finfo/english/mapseng.html - bogaty zbior map Finlandii i Skandynawii (bitmapy)
http://www.budapeszt.infinity.waw.pl/mapy.html - mapy Wegier
http://www.suputnyk.site.pl/dopobrania.php?kategoria=mapy - mapy Ukrainy (bitmapy do pobrania)

KOSMOS

http://spaceflight.nasa.gov/gallery/ - galeria zdjec NASA
http://photojournal.jpl.nasa.gov/ - zdjecia kosmosu
http://antwrp.gsfc.nasa.gov/apod/archivepix.html - galeria zdjec z kosmosu
http://republika.pl/anubisss/ - kilkanascie zdjec cial niebieskich

PLANY

A
http://www.andrychow.in.com.pl/mapa3.html - plan Andrychowa (bitmapa)

B
http://www.bartoszyce.pl/mapa.htm - plan Bartoszyc
http://zeus.polsl.gliwice.pl/~mapadm/bedzinpl.htm - plan Bedzina
http://www.man.koszalin.pl/bialogard/planmiasta.html - plan Bialogradu
http://www.bilgoraj.lbl.pl/mias/plan/index1.php - plan Biłgoraja (Flash)
http://www.brzegdolny.pl/PLAN/PLAN.HTM - plan Brzegu Dolnego
http://www.bukowno.pl/polozenie_plan_miasta.html - plan Bukowna
http://www.busko-zdroj.com/info/images/plan_miasta.jpg - plan miasta Busko Zdroj (bitmapa)
http://www.busko-zdroj.com/info/images/plan_uzdr.jpg - plan uzdrowiska Busko Zdroj (bitmapa)
http://www.bydgoszcz.pl/Serwisy/Multimedialna+mapa+Bydgoszczy/ - multimedialny plan Bydgoszczy
http://www.mapadm.gliwice.pl - interaktywny plan Bytomia (+ ciekawe informacje)

C
http://www.cedynia.pl/cedynia.php?view=namapie - plan Cedyni
http://www.um.chelm.pl/it/plan_m.htm - plan Chelma
http://chojnice.pl/plan/ - interaktywny plan Chojnic
http://www.chorzow-online.pl/PlanMiasta.htm - interaktywny plan Chorzowa
http://www.chynow-city.prv.pl/ - mapa miejscowosci Chynow
http://www.czarna-woda.pl/mapa.php - plan miejscowosci Czarna Woda

D
http://www.dabrowa-gornicza.pl/i.php?i=25 - interaktywny plan Dabrowy Gorniczej

E
http://www.elblag.pl/mapa.php3 - interaktywny plan Elblaga
http://plan.naszemiasto.pl/plan_elblag.html - plan Elblaga

F
http://www.frombork.pl/mapa_800.htm - plan Fromborka

G
http://plan.naszemiasto.pl/plan_gdansk.html - plan Gdanska
http://www.neokart.pl - interaktywne plany Gdyni i Gdańska
http://wpolsce.pl:8080/ - interaktywny plan Gdyni
http://www.trojmiasto.pl/ - interaktywny plan trojmiasta
http://www.um.gliwice.pl - interaktywny plan Gliwic
http://www.mapadm.gliwice.pl - interaktywny plan Gliwic
http://www.glogow.com.pl/mapa.htm - plan Glogowa (bitmapa)
http://www.gniewkowo.kujawy.com.pl/mapka.htm#plan - plan miejscowosci Gniewkowo (bitmapa)
http://www.gniezno.home.pl/plan/plan.html - interaktywny plan Gniezna

H

I
http://www.skarbek.netkom.com.pl/plan.htm - plan Ilawy (bitmapa)

J
http://www.jaroslaw.pl/cms_city/city7.php - plan Jarosławia
http://www.jastarnia.pl/gmina-mapa-01.shtml - plan Jastarni
http://www.jawor.pl/miasto/plan_miasta/index.html - plan miasta Jawor (bitmapa)

K
http://www.kalisz.pl/plan/index.htm - plan Kalisza
http://mapserver.um.katowice.pl/website/kat_map - plan Katowic
http://www.um.ketrzyn.ids.pl/plan.htm - plan centrum Ketrzyna
http://www.i-kielce.pl/mapa_kielc.html - plan Kielc
http://www.kluczbork.um.pl/mapa/index1.html - plan Kluczborka
http://www.cracow.pl/mapa.cis - interaktywny plan Krakowa
http://www.mapadm.gliwice.pl - interaktywny plan Krakowa (+ ciekawe informacje)
http://www.krakow.pl/turystyka/plan.php3 - plan centrum Krakowa
http://www.krakow.pl/miasto/mapa/mapa.php - plan Krakowa
http://www.krosno.pl/Plan_miasta/index.asp?txt=Plan_miasta.txt - plan Krosna
http://strony.wp.pl/wp/skrzepice/miasta.html - plan Krzepic (bitmapa)

L
http://www.legnica.um.gov.pl/mapa/mapa.html - plan Legnicy
http://www.leszno.pl/leszno/plan/index.html - plan Leszna
http://www.modgik.lodz.pl/mapa/lsip.htm - interaktywny plan Lodzi
http://www.map1.pl/ie4.html - interaktywny plan Lodzi
http://www.lodz.pl/plan/ - plan Lodzi i okolic
http://republika.pl/losiow/mapa/mapa.html - plan miejscowosci Losiow
http://www.luban.pl/mojagmina.htm - plan miasta Luban
http://www.lublin.pl/mapa/mapap.html - plan Lublina

M
http://www.malbork.pl/pl/index_pl.php?k=2# - plan Malborka
http://powiat.mielec.pl/mielczanie/mapa.html - plan Mielca
http://www.mikolow.iap.pl - interaktywny plan Mikolowa
http://www.miasto.mszana.pl/plan_miasta.html - plan Mszany Dolnej

N
http://www.art.rtk.net.pl/mapa/ - plan Nowego Sącza (Flash)

O
http://www.oborniki-slaskie.pl/mapy.htm - interaktywny plan Obornik Slaskich
http://meteo.ids.pl/pchmiel/mapol.htm - plan Olecka (bitmapa)
http://www.olesnica.pl/article/articleview/41/ - plan Olesnicy (bitmapa)
http://www.opoczno.pl/miasto/plan/ - plan Opoczna
http://www.um.opole.pl/mapa/ - plan Opola
http://www.opole.pl/miasto/powodz-mapa.html - plan obszarów zalanych powodzia 1997 roku w Opolu
http://www.mapaostrowa.wlkp.com.pl/ - plan Ostrowa Wielkopolskiego

P
http://www.piotrkow.pl/plan.html - plan Piotrkowa Trybunalskiego
http://www.polanica.pl/mapa/mapam.htm - interaktywny plan Polanicy Zdroj
http://www.info.poznan.pl/Map - interaktywny plan Poznania
http://www.miasto.puck.pl/mapki/mapka_pucka/m_pucka.php - plan Pucka
http://strony.wp.pl/wp/pultusk.plan/plan/index.html - plan Pultuska

R
http://radymno.pl/plan/plan.htm - plan miasta Radymno
http://www.rudnik.pl/plan_miasta1.html - plan Rudnika nad Sanem
http://www.rybnik.com.pl/cgi-bin/plan/rysuj.plx - interaktywny plan Rybnika
http://www.mapnik.net - interaktywny plan Rzeszowa

S
http://plan.naszemiasto.pl/plan_sosnowiec.html - plan Sosnowca
http://www.mapa.um.sosnowiec.pl/ - interaktywny plan Sosnowca
http://www.poznaj.starachowice.org/iplan/index.htm - interaktywny plan Starachowic
http://www.stare-juchy.pl/mapa.html - mapa gminy Stare Juchy i plan Starych Juch
http://www.strzelceopolskie.pl/html/planmiasta.html - plan miasta Strzelce Opolskie (bitmapa)
http://www.szklarskaporeba.pl/mapa/mapa.htm - interaktywny plan Szklarskiej Poreby
http://szczecin.pilot.pl - interaktywny plan Szczecina
http://www.imappa.pl - plan Szczecina

T
http://www.torun.com.pl/mapa/ - interaktywny plan Torunia
http://www.trojmiasto.pl/ - interaktywny plan trojmiasta
http://www.mapadm.gliwice.pl - interaktywny plan Tych (+ ciekawe informacje)

U
http://republika.pl/skeleton01/3.htm - plan Ustki (bitmapa)

W
http://mapa.warszawa.um.gov.pl/ - plan Warszawy
http://republika.pl/janpachniewicz/kartograf_flash.htm - plan Warszawy
http://www.twojemiasto.pl - interaktywny plan Warszawy
http://www.warszawa.com.pl/mapa - interaktywny plan Warszawy
http://www.neokart.pl - interaktywny plan Warszawy
http://www.um.wolomin.pl/miasto/ldwmap.html - plan Wolomina (bitmapa)
http://www.um.wroc.pl/m/340 - plan Wroclawia
http://ldhp715.immt.pwr.wroc.pl/wroclaw/mapa.html - plan Wroclawia
http://www.nashedo.terramail.pl/mapa.html - plan Wroclawia

X - rozne
http://www.mapinfo.pl/mapy - kilka planów miast (bitmapy malej rozdzielczosci), ale raczej się nastawieni na sprzedaz

Z
http://www.zabkowice.prv.pl - plan Zabkowic Slaskich
http://mapa.zambrow.org/ - mapy Zambrowa
http://www.neokart.pl - interaktywny plan Zakopanego
http://student.wszia.edu.pl/~rob2/zamosc/mapa/index.html - interaktywny plan Zamoscia
http://www.zamosc.tpsa.pl/Zamosc/mapam.htm - plan Zamoscia (bitmapa)
http://www.aqua.zgora.pl/aqua/mapa/ - plan Zielonej Gory
http://free.of.pl/m/micro/html/plan.html - Zlotoryja - plan miasta

GŁÓWNA | GlobalMapper | GIS / WMS / GPS | KARTOGRAFIA | FORUMs | LINKI | KONTAKT | Mapa witryny


Powrót do treści | Wróć do menu głównego